Forum

 • Maminka 2013-04-04 22:39:00
  Zastanawiam się, czy nie zacząć czytać książeczek mojej córce. Takich tekturowych, albo miękkich. Czytałam rożne opinie na forach, jedni zaczynają bardzo wcześnie - praktycznie po urodzeniu, inni wręcz przeciwnie - jak brzdąc już ma 3-4 latka. Jestem trochę w kropce. Czytacie swoim pociechom książki? Kiedy zaczęliście?
 • Lil 2013-04-06 23:45:56
  Ja ze swoimi zaczynałam tak mniej więcej jak każde miało rok. Aczkolweik to nie takie proste, żeby skupili uwagę :D Dużo opowiadałam sama, pokazywałam obrazki. Mój mąż czasami dodawał efekty specjalne - na przykład brał brzdząca na barana i udawał samolot. Dobre są też książeczki, gdzie są np: pluszowe elementy.
 • Mamma 2013-04-09 11:17:53
  Ja zaczęłam przed rokiem, ale nie nazwałabym tego do końca czytaniem raczej oglądaliśmy razem kolorowe tekturowe książeczki i zarywaliśmy obrazki. Mój Tasiek w książeczkach najbardziej lubi samodzielne przekładanie stron więc bardzo długo nie dało się przeczytać nawet kilku linijek wierszyka. Pierwsze "czytanie" wypaliło jak był chory, więc spokojniejszy to było całkiem niedawno miał ok 1,5 roku.
 • Alexa 2013-04-10 15:58:32
  A u mnie w rodzinie jest zwyczaj opowiadania bajek i śpiewania kołysanek, Mój synek uwielbia muzykę w każdej formie więc ogólnie dużo mu śpiewaliśmy najczęściej były to piosenki na bieżąco improwizowanych. Książeczki jako takie pojawiły się ok półtora roczku, ale raczej były oglądane i wykorzystywane do nauki pojedynczych słówek. W sumie to nawet myślałam o czytaniu "od urodzenia", ale jakoś głupi się czułam czytając bajkę noworodkowi.
 • Maminka 2013-04-10 17:44:43
  No własnie, mio też wydaje się trochę dziwne czytanie bajeczek nowrodkowi. Przeciez on nie jest w stanie tego zroumieć. Alexa, bardzo podoba mi się pomysł z opowiadaniem i śpiewaniem, może o tym pomyśle. Chociaż spiewaniem, to ze swoim "talentem" mogłabym jedynie córkę wystraszyć
Wróć do tematu Musisz być zalogowany aby móc publikować treści...
Doradzimy Ci jak zajmować się dzieckiem i dbać o jego prawidłowy rozwój - zamów nasz newsletter
Moje dziecko nosi ubranka:
nowe, ze sklepu
używane od rodziny, przyjaciół
używane, pochodzące z wymiany z innymi mamami
© MamaBrzuszekiMaluszek.pl        
 1. Reklama
 2. Regulamin
 3. Kontakt
 4. Bibliografia
 5. Polityka cookies